Glamour & Boudoir

S úspěchem při fotografování vyžívám i tyto dva zmíněné fotografické styly. Jedná se o moderní umělecké fotografické styly běžné v oboru reklamní a módní fotografie. Snahou je zobrazení a zachycení ženské krásy, ženskosti i přirozenosti, svůdnosti, často s nádechem luxusu (např. luxusní nebo luxusněji vypadající spodní prádlo) a nemusí se jednat o zobrazení nahoty nebo jejího naznačení. Glamour styl nalezne využití i v běžné portrétní fotografii bez předchozích příprav (viz. obrázek vpravo). Není žádný důvod se těchto stylů jakkoli bát nebo i děsit.

Na výsledné vyretušované fotografii to fotografované ženě velice sluší a právě toho je využíváno v reklamních fotografiích. Oba styly si jsou podobné a občas je mezi nimi jen nepatrný rozdíl (například v pohledu a výrazu modelky). Záběr obou stylů je velice široký, od detailu obličeje s posíláním polibku, mrknutí přes rameno se sklouznutým ramínkem letních šatů (či tílka, košilky), přes fotografie v rozepnuté košili či v prádle až po fotografie postavy zahalené do průhledné látky nebo laškovného se krytí pouhým polštářem (nebo i bez polštáře, budete-li sama chtít). Možností je mnoho a je jen na Vás, na čem se domluvíme a především – co sama budete chtít. Připomínám, že pokud máte v plánu odhalenější fotografie, věk 18 let je podmínkou.

Boudoir

Boudoir je pro intimní portréty velice vděčný fotografický styl. Nabízí svůdné slušivé fotografie s luxusním vzhledem v něžné formě a stejně jako glamour oslavuje ženskou krásu a ženskost. Boudoir v překladu znamená „dámský pokoj“, čímž naznačuje, že se fotí v ložnici, v obývacím pokoji nebo i v kuchyni a především ve spodním prádle, v županu, v noční košilce a podobně. Katalogy dražšího a luxusního spodního prádla využívají právě tento fotografický styl, což ale vůbec neznamená, že takové fotografie nemůžete mít právě Vy. Něžné fotografie prezentující krásu ženy a její ženskost s nádechem luxusu.

Glamour

Glamour je doménou odvážnějších a vyzývavějších fotografií, zachycení sexappealu ženy a zvýraznění její krásy a svůdnosti na luxusně vypadající fotce. I výsledné fotografie bývají výraznější, každopádně mají vypadat vkusně, ne lacině. Hlavní charakteristikou je zjednodušeně řečeno fakt, že modelka vypadá velice svůdně, sexy a hodně jí to sluší. Právě z tohoto důvodu je glamour styl využíván v reklamě i v modelingu, neboť kdo by odolal okouzlující sexy modelce prezentující produkt… Má tedy upotřebení v běžné portrétní fotografii bez odhalování se i pokud chce zákaznice odvážnější fotografie. Dříme-li ve Vás dračice, bude Vám tento styl zcela vyhovovat a ani nebudete vědět, že jej právě využíváme.

Vždy je vše na vzájemné dohodě co ano a co ne a jak odvážná a odhalená chcete být.

Doporučuji si k focení pozvat kamarádku, která Vám pomůže se stylingem (make-up, vlasy, kombinace oblečení) a bude Vám oporou při focení.