Informace

Část webu plná doprovodných informací k fotoslužbám s případným doplněním, vysvětlením či rozšířením. Stejně tak i kapitola odpovědí na nejčastější otázky zákaznic.

To je jedna z potřebných informací, první krok k pohodovému focení a tím i k žádaným výsledkům. Jak se tedy máte připravit?

Tak, abyste při focení byla v pohodě, neunavená, nevystresovaná. To znamená před focením neponocovat a raději si pořádně odpočinout, dodržovat pitný režim a vynechat alkoholické nápoje (to má vliv i na pleť) a vyvarovat se příliž namáhavé práci. Přijďte již nalíčená a upravená, případně si s sebou vezměte kamarádku, která Vám s přelíčením a s účesem v průběhu focení pomůže. Počítejte před focením s časovou rezervou, je lepší v klidu pár minut počkat než spěchat a rozladit se zpožděním. Přijďte v pohodlném oblečení, které neškrtí (abyste při následné obměně oblečení neměla například vytlačenou sponu či knoflík na viditelném místě na kůži).

Co si vzít s sebou na fotografování? Vše, co budeme při fotografování potřebovat. Nejprve uvedu všeobecný seznam věcí, které bych následně doplnil několika specifiky pro glamour a boudoir. Berte to jako inspiraci, co bychom mohli při fotografování využít. Domluvit se můžeme dle Vašeho zájmu či Vašich přání na dalších věcech.

Na každé focení přijdu vybaven i určitým množstvím různých rekvizit, které se nám mohou při fotografování hodit. Tento seznam nemusí být vždy zcela kompletní, občas jej rozšířím nebo obměním.

Pokud máte přímo zájem o volitelné rekvizity, předem mi to sdělte, abych s nimi počítal a vzal je s sebou (například meč váží 2kg, činky až 2x10kg). Máte-li zájem o jiné rekvizity, musíte si je většinou zajistit sama, nejprve se se mnou poraďte a zkusíme něco vymyslet.

S úspěchem při fotografování vyžívám i tyto dva zmíněné fotografické styly. Jedná se o moderní umělecké fotografické styly běžné v oboru reklamní a módní fotografie. Snahou je zobrazení a zachycení ženské krásy, ženskosti i přirozenosti, svůdnosti, často s nádechem luxusu (např. luxusní nebo luxusněji vypadající spodní prádlo) a nemusí se jednat o zobrazení nahoty nebo jejího naznačení. Glamour styl nalezne využití i v běžné portrétní fotografii bez předchozích příprav (viz. obrázek vpravo). Není žádný důvod se těchto stylů jakkoli bát nebo i děsit.

V tomto článku jsem pro Vás připravil odpovědi na nejčastěji se opakující otázky a podle potřeby budu doplňovat další. Pokud zde nenaleznete odpověď na Vaši otázku, nebojte se mne zeptat, rád ji zodpovím.

Všude na webu uvádím rozměry tištěných fotografií dle standardizovaných označení A3, A4, A6. Jaké jsou ale skutečné rozměry těchto formátů?