Ondřej Šilhánek

- osobní umělecký fotograf pro Chrudim a okolí

Náhodné galerie
Upozornění:

Tento web používá cookies pro zajištění funkčnosti webu. Pokud s jejich použitím nesouhlasíte, můžete jejich použití vypnout v nastavení Vašeho prohlížeče.

Informace

Jak se připravit na focení

To je jedna z potřebných informací, první krok k pohodovému focení a tím i k žádaným výsledkům. Jak se tedy máte připravit?

Tak, abyste při focení byla v pohodě, neunavená, nevystresovaná. To znamená před focením neponocovat a raději si pořádně odpočinout, dodržovat pitný režim a vynechat alkoholické nápoje (to má vliv i na pleť) a vyvarovat se příliž namáhavé práci. Přijďte již nalíčená a upravená, případně si s sebou vezměte kamarádku, která Vám s přelíčením a s účesem v průběhu focení pomůže. Počítejte před focením s časovou rezervou, je lepší v klidu pár minut počkat než spěchat a rozladit se zpožděním. Přijďte v pohodlném oblečení, které neškrtí (abyste při následné obměně oblečení neměla například vytlačenou sponu či knoflík na viditelném místě na kůži).

Číst dál: Jak se připravit na focení

Co si vzít na focení

Co si vzít s sebou na fotografování? Vše, co budeme při fotografování potřebovat. Nejprve uvedu všeobecný seznam věcí, které bych následně doplnil několika specifiky pro glamour a boudoir. Berte to jako inspiraci, co bychom mohli při fotografování využít. Domluvit se můžeme dle Vašeho zájmu či Vašich přání na dalších věcech.

Číst dál: Co si vzít na focení

Rekvizity

Na každé focení přijdu vybaven i určitým množstvím různých rekvizit, které se nám mohou při fotografování hodit. Tento seznam nemusí být vždy zcela kompletní, občas jej rozšířím nebo obměním.

Pokud máte přímo zájem o volitelné rekvizity, předem mi to sdělte, abych s nimi počítal a vzal je s sebou (například meč váží 2kg, činky až 2x10kg). Máte-li zájem o jiné rekvizity, musíte si je většinou zajistit sama, nejprve se se mnou poraďte a zkusíme něco vymyslet.

Číst dál: Rekvizity

Fotografické styly Glamour & Boudoir

ukázka glamour v portrétní fotografiiS úspěchem při fotografování vyžívám i tyto dva zmíněné fotografické styly. Jedná se o moderní umělecké fotografické styly běžné v oboru reklamní a módní fotografie. Snahou je zobrazení a zachycení ženské krásy, ženskosti i přirozenosti, svůdnosti, často s nádechem luxusu (např. luxusní nebo luxusněji vypadající spodní prádlo) a nemusí se jednat o zobrazení nahoty nebo jejího naznačení. Glamour styl nalezne využití i v běžné portrétní fotografii bez předchozích příprav (viz. obrázek vpravo). Není žádný důvod se těchto stylů jakkoli bát nebo i děsit.

Na výsledné vyretušované fotografii to fotografované ženě velice sluší a právě toho je využíváno v reklamních fotografiích. Oba styly si jsou podobné a občas je mezi nimi jen nepatrný rozdíl (například v pohledu a výrazu modelky). Záběr obou stylů je velice široký, od detailu obličeje s posíláním polibku, mrknutí přes rameno se sklouznutým ramínkem letních šatů (či tílka, košilky), přes fotografie v rozepnuté košili či v prádle až po fotografie postavy zahalené do průhledné látky nebo laškovného se krytí pouhým polštářem (nebo i bez polštáře, budete-li sama chtít). Možností je mnoho a je jen na Vás, na čem se domluvíme a především - co sama budete chtít. Připomínám, že pokud máte v plánu odhalenější fotografie, věk 18 let je podmínkou.

Číst dál: Fotografické styly Glamour & Boudoir

Nejčastější otázky

V tomto článku jsem pro Vás připravil odpovědi na nejčastěji se opakující otázky a podle potřeby budu doplňovat další. Pokud zde nenaleznete odpověď na Vaši otázku, nebojte se mne zeptat, rád ji zodpovím.

Číst dál: Nejčastější otázky

Velikosti fotografií

Všude na webu uvádím rozměry tištěných fotografií dle standardizovaných označení A3, A4, A6. Jaké jsou ale skutečné rozměry těchto formátů?

  • A3 - 297x420mm
  • A4 - 210x297mm
  • A6 - 101x152mm